Шест медаља за Нову Варош на МОСИ у Бајиној Башти

Стонотенисери освојили једино злато (Фото: Љ. Вранић)

Стонотенисери освојили једино злато (Фото: Љ. Вранић)

Укупно шест медаља, једну златну и пет сребрних, освојили су спортисти из Нове Вароши на МОСИ у Бајиној Башти, што је одличан резултат за експедицију у којој је било око 80 спортиста и спортских радника. Злато је освојила мушка екипа у стоном тенису, а сребрну девојке у планинарству, одбојци на песку и баскету, као и атлетичар Урош Мишић у трци на 800 метара. Друго место и сребрну медаљу у јакој конкуренцији, освојили су и рукометаши, који су у финалу претрпели пораз од екипе Вишеграда.

Нова Варош је ове године на МОСИ имала такмичаре у осам од 17 дисциплина. Мушка екипа у баскету (три на три) заузела је шесто место, као и женска екипа у кошарци, док су кошаркаши били 12. Солидни су били и атлетичари, али у тркама на 100, 800 и 3.000 метара нису успели да стигну до медаља.

-Генерално, били смо одлични, а најпријатније изненађење су стонотенисери, који су последњи и једини пут освојили злато на Играма одржаним 2008. у Новој Вароши. Учинак је знатно бољи него прошле године у Вишеграду, када смо са приближно истим бројем такмичара освојили четири медаље- каже за „Варошке новине“ Љубивоје Вранић, председник Спортског савеза Нова Варош.

На Међуопштинским омладинским спорстким играма у Бајиној Башти , од 8. до 12. јула, такмичило се око 2.500 спортиста из 33 општине и града са тромеђе Србије, Црне Горе и Босне и Херцеговине (Републике Српске и Федерације).

(Опширније у наредном броју „Варошких новина“)

Подели ову вест:

Коментари

    Објављени коментари представљају приватно мишљење аутора коментара, односно нису ставови редакције “Варошких новина”. Коментари који садрже псовке, увреде, претње, говор мржње и нетолеранцију неће бити објављени. Редакција “Варошких новина” задржава право избора коментара који ће бити објављени.